Outsourcing konsolidacji

Kompleksowa usługa sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych

Konsolidacja sprawozdań finansowych to skomplikowany proces. Aby przebiegał prawidłowo pod względem prawnym i rachunkowym potrzeba doświadczonych pracowników. Zarząd firmy często nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży w przypadku przygotowania błędnego skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

Kolejnym istotnym aspektem jest czasochłonność. Konsolidacja ma za zadanie połączyć i rzetelnie przedstawić sytuację finansową grupy kapitałowej. Aby wykonać to zadania sprawnie, należy mieć duże doświadczenie w kształtowaniu finansów przedsiębiorstwa.

Kolejny ważny element to odpowiednie narzędzia informatyczne. Przedsiębiorstwa korzystają najczęściej z dostępnych na rynku arkuszy kalkulacyjnych, które ułatwiają częściowo zadanie, ale nie są stworzone specjalnie do przeprowadzenia procesu konsolidacji, co powoduje dodatkowe, często niepotrzebne nakłady pracy.

Jeżeli chcesz usprawnić i przyspieszyć proces konsolidacji sprawozdań finansowych i mieć dodatkowo pewność, że wszystko jest sporządzone zgodnie z najnowszymi przepisami prawa zadzwoń do nas. Znajdziemy wspólnie rozwiązanie najlepsze dla twojej firmy.

Główne korzyści z wykorzystania aplikacji to:

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Wszystkie dane finansowe są odpowiednio zabezpieczone w systemie, a dostęp do nich mają tylko osoby uprawnione, które zostały zarejestrowane w aplikacji.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Proces przygotowania sprawozdania skonsolidowanego jest znacznie krótszy, bowiem wiele etapów jego opracowania jest zautomatyzowanych. Dane są dostępne szybko i w przystępnej formie.

WYŻSZA JAKOŚĆ DANYCH

System wyłapuje błędy, o których użytkownik jest informowany jeszcze przed przygotowaniem ostatecznego sprawozdania. Układ sprawozdania i wskaźniki odpowiada wzorcowym standardom.

BIEŻĄCA KONTROLA

Aplikacja pozwala na bieżąco śledzić dane wprowadzane przez spółki powiązane, bowiem cały proces odbywa się online.

SZYBKOŚĆ WDROŻENIA

Bez konieczności instalowania programów do obsługi oraz dzięki prostej rejestracji i wsparciu użytkownika, każda grupa w ciągu kilku minut od zakupu i rejestracji w aplikacji może rozpocząć proces konsolidacji.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Obsługa aplikacji jest przygotowana w taki sposób, aby każdy użytkownik, bez względu na stopień zaawansowania w obsłudze komputera mógł z łatwością wprowadzić dane.

MULTIPLATFORMOWOŚĆ

Dostęp z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu i przeglądarki internetowej

PROFESJONALNE WSPARCIE

Bezpieczeństwo dla zarządu i udziałowców, współpraca z najlepszymi specjalistami w dziedzinie finansów

Blog – bądź na bieżąco

Zadowoleni klienci

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

al. Kościuszki 23/25
90-418 Łódź.
NIP: 608-010-75-35 | REGON: 302482672
biuro@e-konsolidacja.pl

Na skróty

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki